ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
FOTO GALERİ
REFERANSLAR
E-KATALOG
HABERLER
İLETİŞİM

 


Ürünlerimiz


Merkez Ofis ve Fabrika

Parseller Mah. Telli Sk. No:4/2 Aşağı
Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 614 09 54
Fax : +90 (216) 614 09 55
E-mail : info@ketsaritim.net

Hızlı Menü
 Fotoğraf Galeri

Ultrafiltrasyon Sistemleri


Suyun kimyasal yapısını ve pH değerini değiştirilmeden mükemmel filtrasyon sağlanır. Ultrafiltrasyon (UF) tekniğini filtrasyon sistemleri arasında önemli bir yerdedir. 0,02 mikron por çapına sahiptir. Ultrafiltrasyon modülleri ile herhangi bir sürekli dozlama kimyasalına gerek duyulmadan % 99 – 100 bakteri ve virüs giderimi, % 99 – 100 partikül giderimi, % 25 – 50 organik madde giderimi sağlar. Giriş suyu bukanıklık değerine bağlı olarak; akı değeri ayarlanan ultrafiltrasyon modülleri ile; çıkışta < 0,1 NTU bulanıklık değerine ulaşılmaktadır.

Kets Ultrafiltrasyon Sistemleri; sistem besleme pompaları, ön filtre, ultrafiltrasyon modülleri, PLC otomasyon sistemi, ters yıkama pompaları ve kimyasal dezenfeksiyon üniteleri gibi kısımlardan oluşmaktadır.


Ham su deposundan alınan ham su < 300 mikron ön filtreden geçirilerek kollektör ile ultrafiltrasyon modüllerini beslenmektedir. Kets Ultrafiltrasyon sistemlerinde sistem üzerinde bulunan PLC otomasyon donanımı ile tam otomatik ters yıkama yapılmakta ve sistem üzerinde biriken kirlilik dışarı atmaktadır. Fiberler ile içten dışa filtrasyon yapılır. Sistem üzerindeki mevcut fark basınç sensöründen modüllerde tıkanma oluduğunda sinyali alınır ve ters yıkama sistemi devreye girer. Arıtılmış su tankından ters yıkama pompaları ile alınan su ile, modüller tersten yıkanarak modüller üzerinde oluşan kirlilik atılır. Ham su değerlerine bağlı olarak belirlenen periyodlarda sistemde kimyasal dezenfeksiyon yapılır. Kimyasal dezenfeksiyon için klor bazlı, asit bazlı ve kostik bazlı kimyasallar  kullanılır.

 

 

 

Kets Ultrafiltrasyon Sistemleri ile;

 

Kets Ultrafiltrasyon Sistemleri;

 

Kets Ultrafiltrasyon Sistemleri;

 

kullanılmaktadır.

 

 

Tek porlu boru - fiber UF teknolojisinin en büyük sorunu fiber kırılmalarıdır. 7 fiberi tek fiber içinde birleştiren multibore yapısı ile büyük mekanik mukavemet sağlar.

 

ÜRÜNLERİMİZ

Reverse Osmosis Sistemi Ultrafiltrasyon Sistemleri Kum Filtre Sistemleri Aktif Karbon Sistemleri Yumuşatma Sistemleri Demir ve Mangan Giderimi Ozon Sistemleri Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Membran Filtresi Torba Filtre Hepa Filtre Paslanmaz Filtre Kapları Statik Mikser Venturi Hidrofor ve Pompa Çeşitleri Arıtma Sistemi Otomasyonu Su Şartlandırma Kimyasalları Arıtma Sarf Malzemeleri Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Saf Su ve Ultra Saf Su Temini
Abem Kimya Ak Yapı Bilfen Biltur Binbaşı Bitas Bosal Mimaysan A.Ş. Büro Model Golf Oxy Kumsu Naturel Niğde Gazozu Öz Yapı İş Ortaklığı Pinhan Safir Ambalaj Hops Sapro Saray Aluminium Saray Kaynak Suyu Sinpaş Sisma Taşkesti Doğal Mineralli Su Universal Hastaneler Grubu Taşdelen