ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
FOTO GALERİ
REFERANSLAR
E-KATALOG
HABERLER
İLETİŞİM

 


Ürünlerimiz


Merkez Ofis ve Fabrika

Parseller Mah. Telli Sk. No:4/2 Aşağı
Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 614 09 54
Fax : +90 (216) 614 09 55
E-mail : info@ketsaritim.net

Hızlı Menü
 Fotoğraf Galeri

Aktif Karbon Sistemleri

Aktif Karbon filtre sistemlerinin kullanım amacı, sudaki mevcut koku, tat, klor ve organik maddelerin sudan alınmasıdır. Aktif karbon filtreleme sistemleri, aktif karbon mineralleri ile gerçekleştirilir. Aktif Karbon mineralinin genel yapısı Hindistan cevizi kabuğu, odun, petrol atığı ve kömürdür. Aktif Karbon minerali genelde toz veya granül formda bulunmaktadır. Aktif Karbon mineralinin sağladığı adsorpsiyon mekanizması ile arıtma gerçekleşmektedir.

 

Aktif Karbon Minerali

 

Aktif karbon filtre sisteminin kullanılmasında dikkat edilecek en önemli nokta, Aktif Karbon mineralinde oluşabilecek bakteri üremeleridir. Bu mineral organik maddeyi tuttuğu için, bu organik madde bakteriler için bir üreme ortamı olarak kullanılabilir. Bu sebeple aktif karbon öncesi dezenfeksiyon yapılması şarttır. Zaten aktif karbon mineralinin sürekli olarak verimli kullanılması için arıtılmış temiz su veya buhar kullanılması gerekmektedir. Organik kirliliği gözeneklerinde tutan aktif karbon minerali zaman içinde biriken kirlilikler sebebiyle görevini yapamaz hale gelir. Mineralin kullanım ömrü gelen suyun kalitesine ve arıtılan suyun miktarına göre değişmekle birlikte ortalama 1 yıl olarak alınabilir.

 

Aktif Karbon Filtre Sistemleri Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

     »  Suyun detaylı analizinin yapılması,

     »  Suyun Aktif Karbon ile olan temas süresi,

     » Suyun Aktif Karbon tankından geçiş hızı ve tank çapı,

     »  Suyun debisine göre gereken aktif karbon mineral miktarı.

 

Kum filtreler ve aktif karbon filtreler aynı otomasyon valf yapısını kullanmaktadırlar. Dolayısıyla aynı kum filtreleri gibi, tam otomatik aktif karbon filtreleme sistemlerinde de belirlenmiş program doğrultusunda sistem otomatik olarak ters yıkama yapmakta, ve yüzeyde adsorbe edilmiş olan organik kirliliği yıkamaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ

Reverse Osmosis Sistemi Ultrafiltrasyon Sistemleri Kum Filtre Sistemleri Aktif Karbon Sistemleri Yumuşatma Sistemleri Demir ve Mangan Giderimi Ozon Sistemleri Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Membran Filtresi Torba Filtre Hepa Filtre Paslanmaz Filtre Kapları Statik Mikser Venturi Hidrofor ve Pompa Çeşitleri Arıtma Sistemi Otomasyonu Su Şartlandırma Kimyasalları Arıtma Sarf Malzemeleri Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Saf Su ve Ultra Saf Su Temini
Abem Kimya Ak Yapı Bilfen Biltur Binbaşı Bitas Bosal Mimaysan A.Ş. Büro Model Golf Oxy Kumsu Naturel Niğde Gazozu Öz Yapı İş Ortaklığı Pinhan Safir Ambalaj Hops Sapro Saray Aluminium Saray Kaynak Suyu Sinpaş Sisma Taşkesti Doğal Mineralli Su Universal Hastaneler Grubu Taşdelen