ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
FOTO GALERİ
REFERANSLAR
E-KATALOG
HABERLER
İLETİŞİM

 


Ürünlerimiz


Merkez Ofis ve Fabrika

Parseller Mah. Telli Sk. No:4/2 Aşağı
Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 614 09 54
Fax : +90 (216) 614 09 55
E-mail : info@ketsaritim.net

Hızlı Menü
 Fotoğraf Galeri

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Reverse Osmosis sistemlerinde memran teknolojisi kullanılmaktadır. Bilinen klasik arıtma sistemlerinden farklı olarak sudaki bütün parametrelere hitap etmektedir. Tezgah altı cihazlarda yumuşatma işlemini yerine getirmek yer darlığı sebebiyle genelde mümkün olmadığından suyun yumuşatılma işlemi gerçekleştirilememektedir. Ayrıca reçineli yumuşatma cihazlarında tuz ve tuz tankı kullanıldığı için bu da ek bir masraf getirmektedir.

 

Reverse Osmosis cihazlarında reçine ve tuz kullanılmadan su yumuşatıldığından diğer sistemlere göre daha ekonomiktir. Ayrıca reçineli yumuşatma cihazları suyu sodyum verdiğinden tansiyon hastaları için uygun değildir. Reverse Osmosis cihazları direk olarak bakterileri tuttuğundan ultraviole cihazlarına gerek duyulmamaktadır. Cihazdan çıkan su mevcut tesisata verilmediğinden bakteri açısından garantili olarak son kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Pompalı ve pompasız olarak imal edilmektedir. Şebeke suyunun 3 barın altında olduğu yerlerde üretim düşeceğinden pompalı R. O. Modelleri seçilmektedir. Kısaca şebeke suyundan kaynak suyu kalitesinde su elde etmek için bütün donanıma sahiptir.

 

Not: Kuyu suyu kullanılan yerlerde su analiz edilerek R. O. Öncesi ön arıtma tesisi kuyu suyuna göre dizayn edilmelidir.
Kapasite olarak günde 100 lt den 1000 lt ve daha üzeri kapasiteli cihazlar suya göre tasarlanmaktadır.

 

 

EKİPMANLARIN KULLANIM AMAÇLARI

1. 10” 5 MİCRON SPUN FİLTRE

Kullanım Amacı: Suda bulunan beş Micron ve üzerindeki tüm tortuların tutulmasını sağlamaktadır.


2. 10”BLOK KARBON FİLTRE

Kullanım Amacı: Şebeke suyunda bulunan işi bitmiş klorun tutulması, kötü tat ve kokuların sudan alınması, organik maddelerin tutulması için kullanılmaktadır.


3. 10” 1 MİCRON SPUN FİLTRE

Kullanım Amacı: Membran öncesinde bir micron hassasiyetinde arıtma yaparak membran filtrenin ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır.


4.MEMBRAN FİLTRE

Kullanım Amacı: Sistemdeki ana parça olup sudaki aşırı iyonların tutulması, sertliğin standartlara indirilmesi, mikropların arıtılması, suda bulunan sodyum iyonlarının arıtılması, kısaca suyun içilmesini engelleyen tüm aşırı iyonların arıtılması için kullanılmaktadır.


5. POST KARBON FİLTRE

Kullanım Amacı: Membran sonrasındaki suyun lezzetinin arttırılması için kullanılmaktadır.

 

 

ÜRÜNLERİMİZ

Reverse Osmosis Sistemi Ultrafiltrasyon Sistemleri Kum Filtre Sistemleri Aktif Karbon Sistemleri Yumuşatma Sistemleri Demir ve Mangan Giderimi Ozon Sistemleri Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Membran Filtresi Torba Filtre Hepa Filtre Paslanmaz Filtre Kapları Statik Mikser Venturi Hidrofor ve Pompa Çeşitleri Arıtma Sistemi Otomasyonu Su Şartlandırma Kimyasalları Arıtma Sarf Malzemeleri Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Saf Su ve Ultra Saf Su Temini
Abem Kimya Ak Yapı Bilfen Biltur Binbaşı Bitas Bosal Mimaysan A.Ş. Büro Model Golf Oxy Kumsu Naturel Niğde Gazozu Öz Yapı İş Ortaklığı Pinhan Safir Ambalaj Hops Sapro Saray Aluminium Saray Kaynak Suyu Sinpaş Sisma Taşkesti Doğal Mineralli Su Universal Hastaneler Grubu Taşdelen