ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
FOTO GALERİ
REFERANSLAR
E-KATALOG
HABERLER
İLETİŞİM

 


Ürünlerimiz


Merkez Ofis ve Fabrika

Parseller Mah. Telli Sk. No:4/2 Aşağı
Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 614 09 54
Fax : +90 (216) 614 09 55
E-mail : info@ketsaritim.net

Hızlı Menü
 Fotoğraf Galeri

Hepa Filtre

 

Hepa (High Efficiency Particulate Arresting - Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) filtre %85 ve üzerinde, 0,3 mikrona kadar havada bulunan partikülleri havadan arındırabilen filtrelerdir.%99,97 oranına sahip olan filtrelere True Hepa (Gerçek Hepa) filtre denir. Bu oranın biraz altında kalanlarına ise Hepa filtre denir. %99,99 oranına sahip olan filtrelere ise ULPA filtre denir.

Hepa filitreler genel olarak 2 tipte üretilir.

 

1- Kullan at hepa filtreler
2- Filtre kartuşu yenilenen hepa filtreler

 

Kullan at hepa filtreler kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak genelde 1 ila 1,5 sene içerisinde değiştirilmelidir. Filtre kartuşu yenilenen hepa filtreler de kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak genelde 1 ila 1,5 sene içerisinde filtre kartuşu değiştirilmelidir. Gıda ve kozmetik sektöründe hava kalitesi suyun kalitesini etkilemektedir. Kullanılan hepa filtreler sayesinde ortamdaki partikül ve mikroorganizmaların depolarda üremesi engellenmektedir.

 

Hepafiltre Yeterli Midir?

 

GMP ‘ye göre sistemde bulaşma ve üreme olabilecek tüm işlemler gözden geçirilir. Hepafiltre seçimini yaparken aşağıdaki hususlara dikkat edilmez ise hepa; su arıtma sistemlerinde filtre üreme ve bulaşmayı önleyici değil artırıcı etken olabilir.

 

     »  Depodan çekilen suyun debisine göre, yeterli kapasitede ve sayıda hepafiltre kullanılmalıdır.

     »  Hepa filtrenin sızdırmazlığının ve sıkılığının iyi yapılması gerekmektedir.

     »  Kullan at hepa filtre 1 yıl sonra yenisi ile değiştirilmelidir.

     »  Yenilenebilir filtre kartuşlu sistemlerde kullanıma ve ortam şartlarına bağlı olarak en az 6 ayda bir değişmesi gerekmektedir.

     »  Ortam havalandırmasının yapılması gerekmektedir.

     »  Ortamın sıcaklık ve nem kontrolünün yapılması gerekmektedir.

     »  Hepafiltre montajı yapılırken hepa filtre yuvasından kaçak olup olmadığı, filtrede yırtık veya mikro delikler gibi imalat hatası olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

ÜRÜNLERİMİZ

Reverse Osmosis Sistemi Ultrafiltrasyon Sistemleri Kum Filtre Sistemleri Aktif Karbon Sistemleri Yumuşatma Sistemleri Demir ve Mangan Giderimi Ozon Sistemleri Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Membran Filtresi Torba Filtre Hepa Filtre Paslanmaz Filtre Kapları Statik Mikser Venturi Hidrofor ve Pompa Çeşitleri Arıtma Sistemi Otomasyonu Su Şartlandırma Kimyasalları Arıtma Sarf Malzemeleri Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Saf Su ve Ultra Saf Su Temini
Abem Kimya Ak Yapı Bilfen Biltur Binbaşı Bitas Bosal Mimaysan A.Ş. Büro Model Golf Oxy Kumsu Naturel Niğde Gazozu Öz Yapı İş Ortaklığı Pinhan Safir Ambalaj Hops Sapro Saray Aluminium Saray Kaynak Suyu Sinpaş Sisma Taşkesti Doğal Mineralli Su Universal Hastaneler Grubu Taşdelen