ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
FOTO GALERİ
REFERANSLAR
E-KATALOG
HABERLER
İLETİŞİM

 


Ürünlerimiz


Merkez Ofis ve Fabrika

Parseller Mah. Telli Sk. No:4/2 Aşağı
Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 614 09 54
Fax : +90 (216) 614 09 55
E-mail : info@ketsaritim.net

Hızlı Menü
 Fotoğraf Galeri

Membran Filtresi

 

"Membran" kelimesi Latincede "zar" demektir. Membran filtre belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtrelerdir. Membran filtrenin basınca dayanıklı, gözenek büyüklükleri mikron seviyesindedir.Sık gözenekli sünger görünümlü bir yapıya sahiptir. Membran filtreler 0,1 μm ile 10 μm arasında değişen gözenek çaplarında üretilmektedir. Membran filtreleme fiziksel bir filtrasyondur.

 

 

Membran filtreler ürüne zarar vermeden tüm mikroorganizmaları tuttuğundan dolayı steril üretimler için bir kurtarıcı olmuş ve bu yüzden günümüzde başta ilaç sektörü olmak üzere, meşrubat, doğal kaynak suları gibi sıvılar ile suda çözünen gıdaların üretiminde vazgeçilmez bir yöntem olmuştur.


Membran filtreler, kullanım alanlarına göre farklı materyallerden üretilebilmektedirler. Örneğin; rejenere selüloz, selüloz asetat, Nylon, PTFE (teflon), v.b. gibi, filtre edilecek sıvının yapısına bağlı olarak seçilebilecek değişik özelliklerdeki materyallerden imal edilmektedir.


Polietersülfon membran filtrelerde akış hızı mükemmeldir. Buna bağlı olarak filtrelenebilme hacmi yüksektir. Protein absorpsiyonu düşük olduğu için biyolojik üremenin artımında negatif etkilidir. Geniş pH aralığında ( pH, 2-12 arasında ) filtre edilebilir. Ayrıca, zarlar çevresel sektörün örnekleri için çok iyi uygundur. Suyu 0,1 mikron ile filtre edildiğinde ultra arıtma sağlanmış olur.

ÜRÜNLERİMİZ

Reverse Osmosis Sistemi Ultrafiltrasyon Sistemleri Kum Filtre Sistemleri Aktif Karbon Sistemleri Yumuşatma Sistemleri Demir ve Mangan Giderimi Ozon Sistemleri Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri Membran Filtresi Torba Filtre Hepa Filtre Paslanmaz Filtre Kapları Statik Mikser Venturi Hidrofor ve Pompa Çeşitleri Arıtma Sistemi Otomasyonu Su Şartlandırma Kimyasalları Arıtma Sarf Malzemeleri Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Saf Su ve Ultra Saf Su Temini
Abem Kimya Ak Yapı Bilfen Biltur Binbaşı Bitas Bosal Mimaysan A.Ş. Büro Model Golf Oxy Kumsu Naturel Niğde Gazozu Öz Yapı İş Ortaklığı Pinhan Safir Ambalaj Hops Sapro Saray Aluminium Saray Kaynak Suyu Sinpaş Sisma Taşkesti Doğal Mineralli Su Universal Hastaneler Grubu Taşdelen